MagTraining - Portal wielotematyczny

Meble kuchenne – jakie wybrać, aby stworzyć kuchnię marzeń?

kuchnia na wymiar

Kuchnia jako serce każdego domu czy mieszkania powinna być jego atrakcyjną wizytówką. Musi więc łączyć w sobie wiele cech, które sprawią, że bez przeszkód będzie można nazwać to pomieszczenie centrum domowego ogniska. Powinna być zatem funkcjonalna i ergonomiczna, jak i stylowa oraz zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi trendami. Jednym z ważniejszych elementów, jakie w niej występują są meble kuchenne. Czym należy się kierować, jeśli chce się zaaranżować kuchnię swoich marzeń? Sprawdź poniższe informacje i nie daj się zaskoczyć podczas projektowania i planowania!

W jakim stylu ma być urządzona kuchnia?

Podstawą, przy wyborze mebli kuchennych jest zdecydowanie w jakim stylu ma być urządzone to pomieszczenie. W końcu jednolitość i harmonia w zastosowanych trendach jest niezwykle ważna. W innym wypadku żaden z elementów nie będzie do siebie pasował. Co wprowadzi w mieszkaniu niepotrzebny chaos architektoniczny. W jakich stylach możliwe jest więc urządzenie kuchni? Meble, które się tam znajdą mogą być utrzymane chociażby w następujących trendach:

  • kuchnia eko – ochrona naturalnego środowiska, w którym żyjemy może przyjmować różną postać. Dbałość o przyrodę może chociażby wiązać się z wykorzystaniem takich inspiracji przy urządzaniu kuchni i dobrze jej wyposażenia. W takich wnętrzach dominować będą wykonane z drewna meble. Królowanie tego surowca sprawi, że każdy domownik oraz gość będzie mógł poczuć się w kuchni naprawdę dobrze. Ciepło i przytulność są zagwarantowane.
  • kuchnia industrialna – kojarzysz ekstrawaganckie nowojorskie lofty? Właśnie w takim stylu może być urządzona Twoja kuchnia. Przyciągający wzrok efekt możesz osiągnąć dzięki surowym materiałom, ciemnym barwom, dużym oknom, które znajdą się w ascetycznych wnętrzach.
  • kuchnia nowoczesna – w takiej kuchni dominuje popularna ostatnio zasada minimalizmu. Ilość niepotrzebnych dodatków jest zniwelowana do minimum. W kolorystyce mebli dominuje biel, potęgująca odczucie świeżości oraz czystości. Pomieszczenie takie jest pełne designerskich detali i zaawansowanych technologicznie urządzeń.
  • kuchnia w stylu glamour – meble w takiej kuchni charakteryzować będzie wysoki połysk, lśniące i błyszczące elementy, jak również ciemne barwy. Jeśli pragniesz, aby Twoja kuchnia wyglądała oryginalnie oraz niebanalnie, postaw właśnie na ten styl.
  • kuchnia klasyczna – to najbardziej zachowawcze rozwiązanie ze wszystkich możliwych. Sprawdzi się u wszystkich osób ceniących sobie tradycyjne wnętrza. Taka klasyka jest ponadczasowa, nigdy się nie nudzi i na dobrą sprawę zawsze jest modna.

Aranżacja kuchni – jakie są jej zasady?

Projektowanie kuchni musi wiązać się z uwzględnieniem wielu czynników. Dobór mebli nie może być bowiem zupełnie przypadkowy. Ich wygląd powinien łączyć się chociażby z kolorystyką ścian, barwą poszczególnych detali, czy też materiałem, z jakiego zostanie wykonana podłoga lub drzwi.

Kuchnia na wymiar czy ze sklepu – co wybrać?

Jeśli już zwróci się uwagę na wszystkie istotne kryteria doboru mebli, przychodzi czas, aby wskazać w jaki sposób się je zakupi. W tej kwestii najpopularniejsze są dwa rozwiązania. Jedno z nich przewiduje udanie się do tradycyjnego sklepu meblowego. Natomiast drugi wiąże się z zamówieniem drzwi na wymiar, które zostaną przygotowane przez fachowców wedle zindywidualizowanego projektu. Co cechuje każe z tych rozwiązań? Pierwsze to klasyczny sposób, z którego każdy z nas na pewno nie raz już korzystał. Sprawdzi się, gdy pragniemy zakupić niczym niewyróżniające się meble, zwykle za przystępną cenę, a czas oczekiwania na ich dowóz do naszego domu jest naprawdę krótki. Jednak, gdy zależy nam na stworzeniu prawdziwej kuchni z naszych marzeń, taka metoda nie okaże się skuteczna. W końcu taki sam lub podobny zestaw mebli może znajdować się w kuchniach naszych znajomych i przyjaciół. Gdzie tutaj miejsce na oryginalność i wyrażenie siebie? Dokonać tego możemy z wielką łatwością, wystarczy, że odnajdziemy sprawdzoną ekipę fachowców i to im powierzymy zadanie związane z wykonaniem dla nas spersonalizowanych mebli kuchennych. Zapewne zapłacimy wtedy nieco więcej, jednak będziemy mieli możliwość samodzielnie zadbać o każdy najmniejszy szczegół i mieć przez to realny wpływ na ostateczny wygląd, jaki przyjmie wyposażenie, które umieścimy w kuchni.

Podsumowanie

Czy już wiesz w jakim stylu urządzisz swoja kuchnię? Jeśli nadal się wahasz, warto abyś cały czas szukał nowych inspiracji, nieustannie mając w głowie zaprezentowane powyżej wskazówki. Pamiętaj jednak o jednej podstawowej zasadzie – Twoja kuchnia to nie muzeum! Wyposażenie, jakie się w niej znajdzie nie może być niepraktyczne i całkowicie nieprzydatne. Większość elementów, detali i dodatków po prostu musi być tam w jakimś konkretnym celu. Użyteczność sprzętów, urządzeń i mebli kuchennych jest niezmiernie ważna. Dobra wiadomość jest taka, że współcześnie oferta sklepów meblowych jest bardzo szeroka i można znaleźć wśród niej wyposażenie, które będzie jednocześnie praktyczne, jak i atrakcyjne wizualnie. Warto z tego korzystać!